Katowice

Ryanair – tanie loty z lotniska Katowice – Pyrzowice

Międzynarodowe lotnisko w Katowicach położone jest w gminie Ożarowice na terenie wsi Pyrzowice, ok. 30 km na północ od centrum Katowic. Pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego jest to czwarte lotnisko w Polsce. Ustępuje lotniskom w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Pod względem ilości obsługiwanych lotów czarterowych jest to bodaj najprężniejszy port lotniczy w kraju. Z usług lotniska Katowice – Pyrzowice korzysta rocznie blisko 2,7 mln podróżnych.

Katowickie lotnisko nieoficjalnie nazywane jest „lotniskiem Wizzaira” gdyż to na nim węgierski tani przewoźnik rozpoczął swoją działalność, z niego wyruszył na „podbój” polskiego nieba i do niedawna posiadał największą bazę krajową (obecnie większą od Katowic bazą wizzaira w Polsce jest lotnisko gdańskie). Tania linia lotnicza Wizz Air jest największym użytkownikiem lotniska w Pyrzowicach.

Tanie Bilety Lotnicze Ryanair z Katowic

Rezerwacja i Sprzedaż: Telefonicznie i On line

biletyryanairanglia - infolinia

 

Od kilku lat pozycję Wizz Aira w Katowicach próbuje, ze zmiennym szczęściem, osłabić tania linia lotnicza Ryanair. Póki co Katowice są bodaj najsłabszym punktem Ryanaira w Polsce. Znany z bezpardonowej walki o klienta Ryanair nie może jakoś w Pyrzowicach osiągnąć spodziewanego sukcesu.

Zapewne Ryanair nie powiedział w Katowicach ostatniego słowa i z pewnością jeszcze zaskoczy pasażerów ale irlandzka tania linia lotnicza obsługuje z lotniska w Pyrzowicach zaledwie kilka kierunków, w tym trasy sezonowe.

Połączenia lotnicze Ryanair z Katowic do Anglii (Wielkiej Brytanii) i Irlandii:

loty Katowice – Birmingham – Katowice

loty Katowice – Dublin – Katowice

loty Katowice – Londyn Stansted – Katowice

 

Pozabrytyjskie połączenia lotnicze Ryanaira z lotniska w Gdańsku (patrz zakładka obok):

lot Katowice – Alicante – Katowice

lot Katowice – Chania (Kreta) – Katowice

 

tanie bilety ryanair anglia, loty z anglii do polski, loty z polski do anglii, tanie loty do wielkiej brytanii, przeloty ryanair do anglii, ryanair anglia polska, ryanair polska anglia, tanie linie lotnicze do anglii, tanie loty ryanair anglia, tanie loty ryanair irlandia, tanie bilety lotnicze do irlandii, tanie przeloty z polski do wielkiej brytanii, tanie bilety lotnicze ryanair z katowic do anglii, szkocji, irlandii.