Poznań

Ryanair – tanie loty z lotniska im. H. Wieniawskiego Poznań – Ławica

Jedno z najstarszych lotnisk w Polsce – poznańska Ławica to siódmy port lotniczy w kraju pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego. Rocznie korzysta z niego ok. 1,5 mln podróżnych. Odprawiani są oni z jednego, nowego terminala pasażerskiego. Lotnisko swój rozwój zawdzięcza głównie tanim liniom lotniczym – Ryanairowi i Wizz Airowi. Obie tanie linie pojawiły się w Poznaniu praktycznie w tym samym czasie, w połowie 2005 r. i od tamtej pory działają na lotnisku nieprzerwanie.

Ostatnia z nich (Wizz Air) założyła nawet (w 2008 r.) na poznańskim lotnisku swoją bazę. Jako lotnisko bazowe, Ławicę, wykorzystuje również największa polska linia czarterowa Enter Air. Trzej wymienieni przewoźnicy są zarazem największymi użytkownikami lotniska im. H. Wieniawskiego. Biorąc pod uwagę łączną obsługiwaną liczbę tras (regularne i sezonowe) Ryanair i Wizz Air obsługują ich z Poznania podobną ilość.

 

Tanie Bilety Lotnicze Ryanair z Poznania

Rezerwacja i Sprzedaż: Telefonicznie i On line

biletyryanairanglia - infolinia

 

Połączenia lotnicze Ryanair z Gdańska do Anglii (Wielkiej Brytanii) i Irlandii:

loty Poznań – Bristol – Poznan

loty Poznań – Dublin – Poznan

loty Poznań – Edynburg – Poznan

loty Poznań – Liverpool – Poznan

loty Poznań – Londyn Stansted – Poznan

 

Pozabrytyjskie połączenia lotnicze Ryanaira z lotniska w Gdańsku (patrz zakładka obok):

loty Poznań – Girona Barcelona – Poznan (sezonowo)

loty Poznań – Oslo Rygge – Poznan

loty Poznań – Palma de Mallorca – Poznan (sezonowo)

loty Poznań – Rzym Ciampino – Poznan

 

bilety ryanair anglia, tanie loty z anglii do polski, loty z polski do anglii, przeloty ryanair do anglii, ryanair anglia polska, ryanair polska anglia, tanie linie lotnicze do anglii, tanie loty ryanair anglia, tanie przeloty do anglii, tanie bilety lotnicze poznań wielka brytania, tanie przeloty z poznania do anglii, tanie bilety lotnicze z poznania do irlandii, tanie loty z poznania do szkocji, promocyjne bilety lotnicze ryanair z poznania, tanie bilety lotnicze ryanair do hiszpanii, tanie loty z poznania do oslo, przeloty na wyspy kanaryjskie, bilety lotnicze z poznania do rzymu.