Bydgoszcz – Dusseldorf Weeze

Linie Lotnicze Ryanair do Dusseldorfu
Tanie Bilety Lotnicze z Bydgoszczy do Dusseldorfu Weeze

Bydgoszcz – Dusseldorf Weeze to jedna z tras obsługiwanych przez tanie linie lotnicze Ryanair z lotniska Szwederowo. Obecnie jest to destynacja całoroczna obsługiwana dwa razy w tygodniu z wylotami w: poniedziałki i piątki. Poza okresami o zwiększonym zainteresowaniu przelotami (święta, nowy rok), irlandzka linia stosunkowo często wprowadza promocje cenowe biletów.

Tanie Loty z Bydgoszczy do Dusseldorfu
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych Bydgoszcz – Dusseldorfu

biletyryanairanglia - infolinia
Czas lotu: ok. 1 godziny i 40 min. / Dystans: 820 km

Opis lotniska docelowego: Port lotniczy Weeze to dawna baza RAF – u zaadoptowana na potrzeby lotniska cywilnego. Obecnie wykorzystują go gównie tanie linie lotnicze. Największym jego użytkownikiem jest tania linia lotnicza Ryanair, dla której Weeze jest lotniskiem bazowym. Stąd w przelotach do tego portu lotniczego Ryanair często oferuje podróżnym bilety w cenach promocyjnych. Lotnisko leży w Zachodnich Niemczech 6 km na południowy-zachód od Weeze, 48 km na północny-zachód od Duisburga i 90 km od Dusseldorfu. Choć przez Ryanaira lotnisko nazywane jest Dusseldorf – Weeze to w Niemczech nazwa ta jest sądownie zabroniona gdyż uznano ja za mylącą dla podróżnych. Weeze posiada jeden, średnio wyposażony terminal pasażerski. Rocznie korzysta z niego ok. 3 mln podróżnych.
Dojazd do lotniska: siedem dni w tygodniu z lotniska kursują autobusy do Dusseldorfu (do dworca głównego). Przejazd kosztuje ok. 14 EUR. Czas przejazdu ok. 75 min. Kursują stamtąd także busy (po uprzedniej rezerwacji) do: Duisburga, Essen w Niemczech i Nijmegen, Venlo czy Arnhem w Holandii. Z lotniska autobusami można dojechać do stacji kolejowej w Weeze a stamtąd koleją można bezpośrednio dojechać do centrum Dusseldorfu.

Bydgoszcz jest obecnie jedynym miastem w Polsce posiadającym bezpośrednie połączenie z lotniskiem Dusseldorf – Weeze.