Gdańsk – Belfast

Linie Lotnicze Ryanair Gdańsk – Edynburg
Tanie Bilety Lotnicze z Gdańska do Belfastu, Irlandia Płn.

Trasa Gdańsk – Belfast to nowy kierunek w siatce lotów tanich linii lotniczych Ryanair. Będzie on obsługiwany od nowego, zimowego rozkładu lotów 2016/2017 z kilku krajowych lotnisk, a jednym z nich będzie Gdańskie Rębiechowo. Inauguracja nowej trasy Ryanaira z Gdańska do Belfastu w Irlandii Północnej nastąpi 2 listopada i będzie obsługiwana dwa razy tygodniowo, w: środy i soboty.

Tanie bilety lotnicze Ryanair w promocyjnych cenach na trasę połączenia lotnicze z Gdańska do Belfastu można rezerwować – za pośrednictwem naszej strony – w zależności od terminu wylotu, już od 89 PLN.
Czas lotu: ok. 1,5 godziny / Dystans: 1570 km

Tanie Loty z Gdańska do Belfastu
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych Gdańsk – Belfast

biletyryanairanglia - infolinia

 

Opis lotniska docelowego: Port lotniczy Belfast International Airport (znany także jako Aldergrove Airport) to największe lotnisko w Irlandii Północnej i drugie pod względem wielkości (po Dublinie) na całej irlandzkiej wyspie. Rocznie obsługuje ono ponad 4,3 mln pasażerów. Największymi jego użytkownikami są tanie linie lotnicze: easyJet i Jet2.com. Port lotniczy leży ok. 12 km na północny-zachód od centrum Belfastu, na terenach należących do wioski Aldergrove, od której przyjęło nieoficjalną nazwę. Jego położenie sprzyja komunikacji z miastem.

Dojazd do lotniska: Łatwo jest do niego dojechać od strony autostrady M2. Do portu lotniczego kursują przewoźnicy autobusowi (Translink, Airporter), a 10 km od lotniska, w miasteczku Antrim, znajduje się stacja kolejowa, z której podróżni mają bezpośrednie połączenie do Belfastu, Derry/Londonderry czy Lisburn. Do stacji kolejowej (oddalona jest od lotniska ok. 10 km) pasażerów z lotniska dowozi autobus: Antrim Airlink (linia nr: 109 A).

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Belfaście reprezentowane są przez towarzystwa: Avis, Budget, Europcar i Hertz.

Możliwe inne tanie połączenia lotnicze z Polski do Belfastu w Irlandii Północnej:
– loty Katowice – Belfast – Katowice (Wizz Air)
– loty Kraków – Belfast – Kraków (easyJet)
– loty Kraków – Belfast – Kraków (od 30 października 2016 r. Ryanair)
– loty Warszawa Modlin – Belfast – Warszawa Modlin (od 2 listopada 2016 r. Ryanair)
– loty Wrocław – Belfast – Wrocław (od 31 października 2016 r. Ryanair)