Gdańsk – Manchester

Linie Lotnicze Ryanair – tanie loty Gdańsk – Manchester
Tanie Bilety Lotnicze z Gdańska do Manchesteru, Anglia

Połączenie lotnicze: Gdańsk – Manchester to regularna trasa obsługiwana rzez tanie linie lotnicze Ryanair z lotniska bazowego irlandzkiego przewoźnika w Rębiechowie. W sezonie letnim kierunek Gdańsk – Manchester obsługiwany jest dwa razy w tygodniu, z wylotami w: poniedziałki i piątki.

Tanie bilety lotnicze Ryanair w promocyjnych cenach na trasę: Gdańsk – Manchester można rezerwować – za pośrednictwem naszej strony – w zależności od terminu wylotu, już od 99 PLN.
Czas lotu: ok. 1,5 godziny / Dystans: 1300 km

Tanie Loty z Gdańska do Manchesteru
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych Gdańsk – Manchester

biletyryanairanglia - infolinia

Opis lotniska docelowego: Międzynarodowy port lotniczy w Manchesterze to trzecie pod względem wielkości lotnisko Wielkiej Brytanii. Ustępuje jedynie takim londyńskim molochom jak: Heathrow i Gatwick. Rocznie port lotniczy w Manchesterze obsługuje ponad 23 mln pasażerów. Odprawiani oni są z trzech terminali, z których T1 i T2 połączone są ze sobą zawieszonym tunelem (skylink) wyposażonym w ruchomy chodnik. Z kolei do terminala nr 3 dochodzą podobne mobilne chodniki jednakże umieszczone w naziemnym pasażu.

Lotnisko w Manchesterze ma jedną z najbardziej rozbudowanych siatek połączeń. Samoloty z Manchesteru docierają do ok. 230 portów lotniczych na całym świecie. Położone ok. 14 km na południowy-zachód od centrum miasta lotnisko jest bazą dla linii lotniczych: BMI Regional, EasyJet, Flybe, Jet2, Monarch, Ryanair i Virgin Atlantic i przewoźników czarterowych: Small Planet Airlines, Thomas Cook Airlines i Thomson Airways. Najpopularniejszymi kierunkami obsługiwanymi z Manchesteru są loty do: Dubaju, Dublina, Amsterdamu, Londynu, na Teneryfę, do Palmy de Mallorca, do Alicante, Malagi i Paryża. Na terenie hotelu znajduje się hotel BLU Radisson.

Dojazd do i z lotniska:
Lotnisko posiada własną stację kolejową (Manchester Airport Railway Station), która znajduje się między terminalami 1 i 2.
Do lotniska prowadza wygodne połączenia drogowe wraz z przebiegająca w niewielkiej odległości autostradą M56.
W listopadzie 2014 r. otwarto linię tramwajową Metrolink, łączącą lotnisko z centrum miasta. Połączenia tramwajowe wspomagają dodatkowo przewoźnicy autobusowi, którzy obsługują ponad 500 kursów dziennie!

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Manchesterze reprezentowane są przez towarzystwa: Alamo, Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, National i Sixt.

Możliwe inne tanie połączenia lotnicze z Polski do Manchesteru:
– loty Manchester – Kraków – Manchester (Ryanair, Jet2.com)
loty Manchester – Rzeszów – Manchester (Ryanair)
– loty Manchester – Warszawa Modlin – Manchester (Ryanair)