Katowice – Birmingham

Tanie Linie Lotnicze Ryanair Birmingham
Tanie Bilety Lotnicze z Katowic do Birmingham

Trasa Katowice – Birmingham to całoroczne połączenie tanich linii lotniczych Ryanair obsługiwane z podkatowickiego lotniska Pyrzowice. Połączenie jest realizowane dwa razy tygodniowo, z wylotami z Katowic w: poniedziałki i piątki.

Bilety lotnicze Ryanair w promocyjnych cenach trasę: Katowice – Birmingham można rezerwować – za pośrednictwem naszej strony – w zależności od terminu wylotu, już od 119 PLN. Czas lotu: ok. 1 godziny i 35 minut / Dystans: 1460 km

Tanie Loty z Katowic do Birmingham
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych Katowice – Birmingham

biletyryanairanglia - infolinia

 

Opis lotniska docelowego: Lotnisko w Birmingham leży w odległości ok 10 km na południowy-wschód od centrum miasta. Rocznie obsługuje ono ponad 10,1 mln pasażerów co, pod tym względem, daje mu siódme miejsce, wśród wszystkich portów lotniczych w Wielkiej Brytanii. Swoją bazę mają na nim linie lotnicze: Flybe, Monarch, Ryanair, Thomas Cook Airlines i Thomson Airways. Najpopularniejszymi kierunkami obsługiwanymi z Birmingham są loty do: Dublina, Dubaju, Amsterdamu, Paryża, Frankfurtu, Alicante i Malagi. Pasażerowie odprawiani są z jednego, bardzo dużego terminala pasażerskiego.

Dojazd do lotniska:
Zmotoryzowani mogą łatwo dostać się na lotnisko poprzez łącznik od strony autostrady M42. Z centrum Birmingham, bezpośrednio do lotniska biegnie droga A45. Lotnisko przygotowało dla kierowców kilka parkingów. Są to parkingi: Premium, P1, P 2 i 3, P4, P5 i P7.

Port lotniczy obsługują autobusy kursujące z i do centrum miasta. Są to linie: 900 i 966, a także autobusy linii dalekobieżnych należących do przewoźników: Megabus, National Express West Midlands i National Express Coaches.
Lotnisko Birmingham ma połączenie kolejowe z głównym dworcem w mieście. Z terminala pasażerów dowozi tam system automatycznej kolei AirRail Link. Do dyspozycji podróżnych pozostają także taksówki.

Wypożyczalnia samochodów lotnisko Birmingham:
Biura wypożyczające samochody znajdują się niedaleko budynku terminala tuż obok wejścia na parking nr 4. Reprezentowane są przez światowych potentatów na rynku rent a car jak: Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, National i Sixt.

Możliwe inne tanie połączenia lotnicze z Polski do Birmingham:
loty Bydgoszcz- Birmingham (Ryanair)
loty Gdańsk – Birmingham (Ryanair)
– loty Kraków – Birmingham (Ryanair)
– loty Poznań –Birmingham (Wizz Air)
– loty Warszawa Chopina – Birmingham (Wizz Air)
– loty Wrocław – Birmingham (Wizz Air)