Bydgoszcz – Glasgow International

Linie Lotnicze Ryanair do Glasgow
Tanie Bilety Lotnicze z Bydgoszczy do Glasgow International

Bydgoszcz – Glasgow International to jedyne połączenie do Szkocji z lotniska Szwederowo obsługiwane przez tanie linie lotnicze Ryanair. Irlandzka linia lata na tym kierunku dwa razy w tygodniu, w: środy i niedziele (rozkład zimowy), a od kwietnia 2015 r. w poniedziałki i piątki (rozkład letni).

Poza okresami o zwiększonym natężeniu ruchu pasażerskiego (święta, nowy rok), irlandzki przewoźnik stosunkowo często wprowadza promocje cenowe biletów lotniczych.

Tanie Loty z Bydgoszczy do Glasgow
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych Bydgoszcz – Glasgow

biletyryanairanglia - infolinia

 

Czas lotu: ok. 1,5 godziny. / Dystans: 1480 km

Opis lotniska docelowego: Port lotniczy Glasgow International jest głównym lotniskiem tego szkockiego miasta. Co ciekawe jeszcze do połowy października 2014 r. w lotach do Glasgow Ryanair korzystał z mniejszego, oddalonego o 50 km od centrum miasta lotniska Preswick. Glasgow International Airport leży jedynie ok. 11 km od centrum. Zmiana lotnisk jest jak najbardziej korzystana dla pasażerów Ryanaira.

Obsługujące rocznie 7,4 mln pasażerów lotnisko International jest drugim portem lotniczym Szkocji (po Edynburgu) i ósmym wśród wszystkich lotnisk brytyjskich. International jest bazą linii: Flybe, EasyJet, Jet2, Thomas Cook Airlines i Thomson Airways. Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie. Ryanair obsługiwany jest z terminala nr 1.

Dojazd do lotniska: Najlepsza alternatywą na przejazd z i do lotniska są połączenia autobusowe, które obsługują przewoźnicy: Glasgow Shuttle, First Glasgow, McGill’s Bus Services (linia nr 757 dojeżdża z lotniska do dworka kolejowego Paisley Gilmour Street railway station), Glasgow Flyer czy Scottish Citylink.

Bydgoszcz jest jednym z kilku miast w kraju mającym bezpośrednie połączenie z Glasgow. Pozostałe, do których lata tania linia lotnicza Ryanair to: Warszawa Modlin i Wrocław. Oprócz Ryanaira do Glasgow loty realizuje także tania linia Wizz Air, która obsługuje miasta: Gdańsk, Katowice, Poznań i Warszawę (lotnisko Chopina).