Gdańsk – Edynburg

Linie Lotnicze Ryanair Gdańsk – Edynburg
Tanie Bilety Lotnicze z Gdańska do Edynburga, Szkocja

Trasa Gdańsk – Edynburg to jedyny szkocki kierunek obsługiwany przez tanią linię lotniczą Ryanair w lotach z Gdańska do Wielkiej Brytanii. Trasę z Gdańska do Edynburga samoloty Ryanaira obsługują trzy razy w tygodniu z wylotami we: wtorki, czwartki i soboty.

Tanie bilety lotnicze Ryanair w promocyjnych cenach na trasę połączenia lotnicze Gdańsk – Edynburg można rezerwować – za pośrednictwem naszej strony – w zależności od terminu wylotu, już od 89 PLN.  Czas lotu: ok. 1,5 godziny / Dystans: 1390 km

Tanie Loty z Gdańska do Edynburga
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych Gdańsk – Edynburg

biletyryanairanglia - infolinia

 

Opis lotniska docelowego: Lotnisko w Edynburgu to szósty port lotniczy Wielkiej Brytanii i drugi w Szkocji pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego. Rocznie lotnisko obsługuje ponad 11,1 mln podróżnych. Położone jest ok. 10 km na zachód od centrum Edynburga. Jest ono bazą dla linii lotniczych: Flybe, EasyJet, Jet2com, Ryanair, Loganair i Thomson Airways. Edynburg – to jedno z prężniej rozwijających się lotnisk na Wyspach. Prognozuje się, że około roku 2030 port ten będzie obsługiwać 26 mln pasażerów rocznie.

Lotnisko dysponuje jednym dobrze wyposażonym we wszelkie udogodnienia wielopoziomowym terminalem. Najpopularniejsze kierunki z Edynburga to loty do: Amsterdamu, Dublina, Paryża, Frankfurtu, Londynu, Kopenhagi, Madrytu i Genewy.

Dojazd do lotniska: Zmotoryzowani mogą łatwo dostać się do lotniska dzięki autostradom M8 i M9. Od 2014 r. lotnisko obsługują edynburskie tramwaje. Dodatkowo port lotniczy posiada stację kolejową, z której sprawnie można dojechać nie tylko do centrum miasta ale i innych ośrodków.

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Bristolu reprezentowane są przez sześć towarzystw: Alamo, Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, National, Sixt, Thrifty. Parking należący do wypożyczalni znajduje się na wprost budynku terminala.

Możliwe inne tanie połączenia lotnicze z Polski do Edynburga:
– loty Kraków – Edynburg – Kraków (easyJet, Ryanair)
– loty Poznań – Edynburg – Poznań (Ryanair)
– loty Warszawa Modlin – Edynburg – Warszawa Modlin (od 30 października 2016 r. Ryanair)