Rzeszów – East Midlands

Linie Lotnicze Ryanair do East Midlands
Tanie Bilety z Rzeszowa do East Midlands, Anglia

Tanie przeloty z Rzeszowa na angielskie lotnisko East Midlands obsługiwane jest przez tanie linie lotnicze Ryanair trzy razy w tygodniu, w: poniedziałki, środy i piątki. Od kwietnia 2015 r, w letnim rozkładzie lotów wyloty będą odbywać się we: wtorki, czwartki i soboty.

Tanie Loty z Rzeszowa do East Midlands
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych Rzeszów – East Midlands, Anglia

biletyryanairanglia - infolinia
Czas lotu: około 2 godziny / Dystans: 1640 km

Opis lotniska docelowego: Port lotniczy East Midlands (pełna jego nazwa to: East Midlands Airport: Nottingham, Leicester, Derby) – to lotnisko w Anglii położone w na terenach przyległych do miejscowości Castel Donington w hrabstwie Leicestershire, w regionie East Midlands. Lotnisko obsługuje cały regon wraz z najważniejszymi jego ośrodkami, wymienionymi: Nottingham, Derby i Leicester. Co istotne każde z tych miast leży w odległości nie większej niż 30 km od lotniska.

Rocznie z usług portu East Midlands korzysta ponad 4,3 mln pasażerów. Pod tym względem jest to jedenaste lotnisko Wielkiej Brytanii. Lotnisko jest bazą Ryanaira, a także linii: bmibaby, Monarch, BMI Regional, Flybe i Thomas Cook Airlines. Największym obłożeniem cieszą się z East Midlands przeloty na „kierunkach hiszpańskich”. W północno-zachodniej części lotniska znajduje się turystyczna gratka – Aeropark, gdzie pod gołym niebem można zobaczyć wystawione tam historyczne maszyny.

Dojazd do lotniska: Lotnisko posiada dobre połączenie drogowe. W niewielkiej odległości od niego przebiegają autostrady M1 i M42. Najbliższa stacja kolejowa East Midlands Parkway oddalona jest od lotniska o 6 km. Port lotniczy obsługują także przewoźnicy autobusowi. Wśród nich: Kinchbus i Trent Barton.

Tania linia lotnicza Ryanair jest jedynym przewoźnikiem latającym z Polski bezpośrednio na lotnisko East Midlands. Oprócz lotów z/do Rzeszowa Ryanair obsługuje także trasy:

– Kraków – East Midlands – Kraków (Ryanair)
– Łódź – East Midlands – Łódź (Ryanair)
– Warszawa Modlin – East Midlands – Warszawa Modlin (Ryanair)
– Wrocław – East Midlands – Wrocław (Ryanair)