Rzeszów – Manchester

Linie Lotnicze Ryanair do Manchester
Tanie Bilety z Rzeszowa do Manchesteru, Anglia

Rzeszów – Manchester to regularne całoroczne połączenie tanich linii lotniczych Ryanair z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Przewoźnik obsługuje je dwa razy w tygodniu, w: środy i niedziele. W okresach świątecznych przelotów może być więcej. Trasa Rzeszów – Manchester często objęta jest promocjami wprowadzanymi przez przewoźnika.

Tanie Loty z Rzeszowa do Manchester
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych z Rzeszowa do Manchester, Anglia

biletyryanairanglia - infolinia

Czas lotu: około 2 godziny / Dystans: 1700 km

Opis lotniska docelowego: Leżący w zachodniej Anglii, ok. 14 km na południowy – wschód od centrum miasta, Port Lotniczy Manchester jest trzecim pod względem wielkości lotniskiem Wielkiej Brytanii i 21 lotniskiem Europy. Rocznie z jego usług korzysta ponad 20 mln podróżnych.

Obsługiwani oni są przez trzy, sporych rozmiarów i bardzo dobrze wyposażone, terminale pasażerskie. Ryanair obsługiwany jest z terminala nr 3. W liczbie obsługiwanych połączeń lotnisko jest brytyjskim liderem wyprzedzając nawet stołeczne Heathrow. Swoją bazę posiada na nim linia lotnicza Flybe. Najbardziej obleganymi kierunkami z lotniska w Manchesterze są trasy do Hiszpanii, wewnętrzne – po wielkiej Brytanii, do USA, Niemiec i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dojazd do lotniska: Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane. Między terminalami 1 i 2 znajduje się otwarta w roku 1993 stacja kolejowa (Manchester Airport Railway Station). Z terminali, pasażerów dowozi do niej system wagoników Skylink. Ze stacji można dojechać do znajdującego się w ścisłym centrum miasta dworca Manchester Piccadilly Station.

Niedługo na lotnisku ma powstać kolejna stacja obsługująca szybkie koleje. Wygodne połączenia do i z miasta oferują z lotniska przewoźnicy autokarowi: Skyline – Stagecoach (nr 43 i 105) czy Arriva (nr: 18, 19, 20). W bliskim sąsiedztwie lotniska przebiega autostrada M56.

Oprócz przelotów do Rzeszowa tania linia lotnicza Ryanair lata z Manchesteru również do innych miast w Polsce obsługując trasy:

– loty Manchester – Gdańsk – Manchester (Ryanair)

– loty Manchester – Katowice – Manchester (Ryanair)

– loty Manchester – Kraków – Manchester (Ryanair)

– loty Manchester – Warszawa Modlin – Manchester (Ryanair)