Rzeszów – Oslo Rygge

Linie Lotnicze Ryanair do Oslo
Tanie Bilety z Rzeszowa do Oslo Rygge, Norwegia

Rzeszów – Oslo to jedyna skandynawska trasa obsługiwana przez tanie linie lotnicze Ryanair z Rzeszowa. Ryanair obsługuje ją przez cały rok latając ze stolicy Podkarpacia do Oslo dwa razy w tygodniu, w: środy i soboty. Bilety na tą trasę w wprowadzanych przez Ryanaira częstych promocjach można kupić już nawet za kilkadziesiąt złotych.

Tanie Loty z Rzeszowa do Oslo
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych z Rzeszowa do Oslo, Norwegia

biletyryanairanglia - infolinia
Czas lotu: 2 godziny / Dystans: 1260 km

Opis lotniska docelowego: Lotnisko Rygge – Moss obsługuje miejscowość Moss, stolicę kraju – Oslo i całą wschodnią część Norwegii. Położone jest około 10 km od Moss i 60 km od Oslo. Lotnisko specjalizuje się w obsłudze tanich linii lotniczych i przewoźników czarterowych. Od 2010 jest bazą Ryanaira. Rygge – Moss obsługuje rocznie ok. 1,9 mln pasażerów przeprowadzając 22,5 tys. operacji lotniczych. Dysponuje jednym pasem startowym i jednym, średnio wyposażonym, terminalem do obsługi podróżnych.

Dojazd do lotniska: Lotnisko Oslo – Rygge jest dobrze skomunikowane. W niewielkiej odległości od terminala przebiega autostrada E6 łącząca Oslo z Goteborgiem. Ze środków komunikacji pasażerowie mają do dyspozycji: taksówki, autobusy i kolej. Cztery kilometry od portu Rygge-Moss znajduje się dworzec kolejowy Rygge. Stamtąd pociągi NSB (Norges Statsbaner) zapewniają połączenie do Oslo, Moss czy Halden. Pasażerów z lotniska do dworca kolejowego dowożą bezpłatne autobusy! Przed wyjściem z budynku terminala znajduje się przystanek autobusów.

Połączenie z lotniska do Oslo obsługują autobusy Rygge – Ekspressen. Ich rozkład dostosowany jest do rozkładu lotów. Bilet do Oslo kosztuje ok. 120 koron norweskich, w obie strony 210. Oprócz Rygge – Ekspressen kursują, co godzinę, autobusy TIMEkspressen. Przejazd z lotniska do centrum stolicy (dworzec autobusowy – Oslo Bus Terminal) zajmuje ok. 70 min. Stawkę przewoźników uzupełniają: UniBuss (kursuje m.in. do Oslo), i Norway Bussekspress (dojeżdża do największego lotniska Norwegii Oslo – Gardermoen). Na miejscu można także wypożyczyć samochód.

Oprócz lotów do Rzeszowa tania linia lotnicza Ryanair z lotniska Rygge Moss obsługuje także inne loty kraju latając na trasach:
– loty Gdańsk – Oslo Rygge – Gdańsk (Ryanair)
– loty Kraków – Oslo Rygge – Kraków (Ryanair)
– loty Łódź – Oslo Rygge – Łódź (Ryanair)
– loty Poznań – Oslo Rygge – Poznań (Ryanair)
– loty Warszawa Modlin – Oslo Rygge – Warszawa Modlin (Ryanair)
– loty Wrocław – Oslo Rygge – Wrocław (Ryanair)