Rzeszów – Londyn Luton

Linie Lotnicze Ryanair do Londynu – Luton
Tanie Bilety z Rzeszowa do Londynu, Anglia

Tanie przeloty z Rzeszowa do Londynu Luton to jedyny taki kierunek Ryanaira obsługiwany z polskich lotnisk. Irlandzki przewoźnik latając do stolicy Wielkiej Brytanii korzysta ze swojego bazowego lotniska Stansted. Rzeszów pod tym względem stanowi wyjątek. Ryanair obsługuje z niego zarówno przeloty na lotnisko Stansted jak i Luton.

Połączenie lotnicze Rzeszów – Londyn Luton obsługiwane jest trzy razy w tygodniu, we: wtorki, czwartki i soboty. Również na tej trasie, choć to nie lotnisko bazowe Ryanaira, wprowadza on często cenowe promocje biletów.

Tanie Loty z Rzeszowa do Londynu
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych Rzeszów – Londyn Luton

biletyryanairanglia - infolinia
Czas lotu: niecałe 2 godziny / Dystans: 1580 km

Opis lotniska docelowego: Port lotniczy Luton położony jest ok. 3 km na wschód od centrum tego miasta i ok. 57km na północ od centrum Londynu. Jest jednym z sześciu lotnisk obsługujących brytyjską stolicę. Rocznie z jego usług korzysta ok. 10 mln pasażerów. Lotnisko jest portem bazowym linii: EasyJet, Monarch i Thomson Airways. Największymi użytkownikami lotniska Luton są: easyJet i Wizz Air. Pasażerowie są obsługiwani z jednego, bardzo dobrze wyposażonego terminala.

Dojazd do lotniska: Lotnisko posiada niezłe połączenie drogowe. Prowadzą z niego łączniki do Autostrady M1 a ta z kolei posiada połączenie z autostradą M25. Od 1999 r. lotnisko Luton posiada własną stację kolejową Luton Airport Parkway.

Kolejami należącymi do: Thameslink czy East Midlands Trains można bezpośrednio z niej dojechać do centrum Londynu ale i także do: Bedford, Wellingborough, Kettering, Corby, Market Harborough, Leicester, Loughborough, Beeston, Nottingham, St. Albans, Wimbledon, Sutton, Brighton czy do kolejnego londyńskiego lotniska – Gatwick. Z lotniska alternatywę stanowią także połączenia autobusowe, które z lotniska Luton obsługują przewoźnicy: Green Line Coaches, EasyBus czy National Express.

Z Luton tania linia lotnicza Ryanair obsługuje tylko jedno połączenie lotnicze do Polski – do Rzeszowa. Więcej krajowych kierunków realizuje stamtąd wspomniany Wizz Air kursujący na trasach:

– Gdańsk – Londyn Luton – Gdańsk (Wizz Air)
– Katowice – Londyn Luton – Katowice (Wizz Air)
– Lublin – Londyn Luton – Lublin (Wizz Air)
– Poznań – Londyn Luton – Poznań (Wizz Air)
– Szczecin – Londyn Luton – Szczecin (Wizz Air)
– Warszawa Chopina – Londyn Luton – Warszawa Chopina (Wizz Air)
– Wrocław – Londyn Luton – Wrocław (Wizz Air)