Rzeszów – Londyn Stansted

Linie Lotnicze Ryanair do Londynu Stansted
Tanie Bilety z Rzeszowa do Londynu, Anglia

Tanie przeloty z Rzeszowa do Londynu Stansted to jeden z dwóch „londyńskich kierunków” Ryanaira i jedna z najpopularniejszych tras (obok przelotów Lufthansy z Rzeszowa do Frankfurtu) obsługiwana z rzeszowskiego lotniska w Jasionce. Rzeszów jest jedynym miastem w Polsce, z którego tania linia Ryanair obsługuje dwa londyńskie porty: Luton i Stansted.

Na to ostatnie lotnisko samoloty irlandzkiego przewoźnika ze stolicy podkarpacia latają pięć razy w tygodniu, w: poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele. Od kwietnia 2015 r (w letnim rozkładzie lotów) rejsy do Londynu Stansted będą realizowane już codziennie. Zwykle im więcej terminów wylotów tym częściej Ryanair wprowadza sprzedaż biletów po cenach promocyjnych.

Tanie Loty z Rzeszowa do Londyn Stansted
Ryanair – Rezerwacja Biletów Lotniczych Rzeszów – Londyn Stansted, Anglia

biletyryanairanglia - infolinia
Czas lotu: ok. 1 godziny i 40 minut. / Dystans: 1530 km

Opis lotniska docelowego: Lotnisko Stansted leży ok. 48 km na północny-wschód od centrum brytyjskiej stolicy. To jedno z sześciu portów lotniczych Londynu i jednocześnie największe specjalizujące się w obsłudze tanich linii lotniczych i przewoźników czarterowych. Pod względem wielkości ruchu pasażerskiego Stansted jest czwartym portem lotniczym Wielkiej Brytanii. Rocznie z jego usług korzysta około 18 mln podróżnych. Na nim Ryanair posiada swoją główną (obok Dublina) bazę z centrum szkoleniowym i serwisowym.

Ryanair z tego lotniska realizuje ponad sto europejskich kierunków. W przelotach do Londynu – Stansted Ryanair bardzo często wprowadza promocje cenowe biletów wyprzedając je po zaskakująco niskich cenach. Lotnisko dysponuje jednym, sporych rozmiarów, powiększonym o budynki satelickie terminalem pasażerskim. Wysokie standardy obsługi, wyposażenie terminala i udogodnienia dla pasażerów sprawiły, że Stansted zostało uznane za jedno z najlepszych lotnisk na świecie przyjmujące tanie linie lotnicze.

Dojazd do lotniska: Lotnisko Stansted poprzez łączniki posiada połączenie z niedaleko przebiegającymi drogami: A120 i autostradą M1 (Londyn – Cambridge). Pod terminalem znajduje się stacja kolejową, z której można dojechać nie tylko do centrum Londynu ale i także do: Cambridge, Peterborough czy Leicester. Poza tym pasażerowie mogą skorzystać z połączeń autobusowych obsługiwanych przez: EasyBus i Terravision.

Tania linia lotnicza Ryanair z lotniska bazowego Londyn Stansted obsługuje połączenia do wszystkich portów lotniczych w Polsce.